Круглий стіл «Пріоритетні напрями роботи психологічної служби у 2023/2024 навчальному році»
Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 26 вересня 2023 року з використанням платформи Meetвідбулася онлайн-зустріч практичних психологів (психологів) та соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, яка проходила у форматі «Круглий стіл». У заході взяли участь представники 10 закладів П(ПТ)О Херсонщини.
Розпочала захід методист НМЦ ПТО Тетяна Мороз, яка зосередила увагу присутніх на листі Міністерства освіти і науки України від 21.08.2023 № 1/12492-23 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2023/2024 навчальному році». Зауважила, що вагомого значення набуває створення психологічно комфортного та якісного освітнього простору для здобувачів освіти, які мають психологічну травму. Важливим є питання підвищення професійної компетентності практичних психологів та соціальних педагогів щодо оволодіння сучасними технологіями психологічної допомоги. Саме тому психологічний та соціально-педагогічний супровід освітнього процесу є актуальним в умовах сьогодення.
До обговорення приєдналися всі учасники заходу та зазначили, що використовують у роботі програми факультативів, спецкурсів і курсів за вибором, що були розроблені працівниками психологічної служби у системі освіти.У планах роботи фахівців психологічної служби на новий навчальний рік охоплюються питання: подолання наслідків травматичних інцидентів, забезпечення психологічної підтримки учасників освітнього процесу та їх батьків, психолого-соціальної допомоги, запроваджуються «Психологічні хвилинки» під час уроків та година психолога (один раз на місяць), заходи для формування культури здорового способу життя та подолання проблеми ментального здоров’я, алгоритм дій для забезпечення комфортної психологічної атмосфери.
У підсумку можна сказати, що у 2023/2024 навчальному році для організації належного психологічного, соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу пріоритетним завданням закладів освіти стає збереження і зміцнення психічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.







