Дискусія з соціальними педагогами
Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 07 травня 2024 року з використанням платформи Meet відбулася онлайн дискусія з соціальними педагогами за темою: «Створення безпечного освітнього середовища та формування ціннісних життєвих навичок у здобувачів освіти».
Тетяна Мороз, методист навчально-методичного центру, розпочала захід та акцентувала увагу присутніх на тому, що за сучасних швидкозмінних умов освітнє середовище закладу освіти не існує ізольовано від зовнішніх та внутрішніх впливів, що можуть спричиняти як позитивний результат, так і нести деструктивні загрози, небезпеки й ризики. Для протидії таким чинникам необхідно, щоб учні набували особливих життєвих навичок, які формують здорову самооцінку, підвищують їх стресостійкість, допомагають у досягненні цілей, а освітнє середовище навчального закладу було захищеним і безпечним.
До обговорення зазначеної теми приєдналися всі присутні учасники заходу. Соціальні педагоги акцентували увагу на тому, щопроводяться заходи і процедури, що допомагають учасникам освітнього процесу у випадках ризиків та загроз, соціалізації дітей, уникнення і мінімізації небезпек, дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки,роботі в Інтернеті та кібербулінгу, адаптації учнів у новому колективі, розроблені конкретні діїта рекомендації викладачам і надані пам’ятки батькам.
Підсумовуючи онлайн дискусію, Тетяна Мороз зазначила, що реалізація мети освіти ґрунтується на орієнтирах формування ціннісних життєвих навичок восвітньому середовищі і забезпечує наявність безпечних умов навчання та праці, комфортну міжособистісну взаємодію, сприяє емоційному благополуччю учасників освітнього процесу, змінює підходи до моральності, що можливо лише завдяки спільній цілеспрямованій діяльності педагогів, учнів та батьків.







