Skip to Content

Про Методцентр

Спеціалісти Центру

Контактна інформація

Напишіть нам

Засідання обласної секції викладачів охорони праці

         Згідно з планом роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 12 червня 2024 року в онлайн режимі на платформі MEET проведено консалтинг викладачів предмета «Охоронапраці» закладів професійної (професійно-технічної) освіти за темою: «Формувальне оцінювання під час дистанційного навчання».  У засіданні  взяли участь представники чотирнадцатьох закладів професійної (професійно-технічної) освіти Херсонщини.
   
        Методист НМЦ ПТО Тетяна Холявко у своєму виступі  зосередила увагу на тому, що педагогічне оцінювання є одним із важливих елементів сучасного освітнього процесу під час дистанційного навчання. Від правильної організації оцінювання більшою мірою залежить ефективність управління навчальним процесом. Формувальне оцінювання – це цілеспрямований неперервний процес спостереження за навчанням учнів і є необхідною умовою інтерактивного навчання. Також методист розкрила переваги формувального оцінювання як для педагога, так і для здобувача освіти, розглянула методи та засоби формувального оцінювання.

        До обговорення даної теми приєдналися викладачі Новокаховського вищого професійного училища, Херсонського вищого професійного училища сервісу та дизайну, Професійно-морського ліцею Херсонської державної морської академії та поділилися досвідом використання сучасних онлайн-інструментів для організації формувального оцінювання на уроках охорони праці у дистанційному форматі таких, як: Learningapps, Kahhot, Padlet, Word Wall, google Forma, Onlinetespad, Liveworksheets, Answer Garden, які дозволяють створювати інтерактивні вправи, вікторини, тести, дидактичні ігри. Викладачі представили свій досвід роботи у вигляді презентацій і виступили за темами: 

  • «Впровадження формувального оцінювання на уроках охорони праці» – Оксана Савіна, викладач ДПТНЗ «Новокаховське вище професійне училище»;
  • «Особливості формувального оцінювання на уроках охорони праці в умовах дистанційного навчання» – Олександр Огданець, викладач ДНЗ «Херсонське вище професійне училище сервісу та дизайну»;
  • «Формувальне оцінювання здобувачів освіти з предмета «Охорона праці» як засіб підвищення ефективності освітнього процесу» – Анна Павлова, викладач Професійно-морського ліцею Херсонської державної морської академії.

       Учасники  заходу визнали, що формувальне оцінювання дозволяє оцінити і скоригувати процес навчання, оскільки здійснюється в процесі навчання, і необхідне для того, щоб з’ясувати, чи успішно учні засвоюють матеріал, а також визначити, як необхідно будувати процес навчання в подальшому.
       Підводячи підсумки заходу, методист Тетяна Холявко підкреслила,  що формувальне оцінювання вимагає системності, має бути вбудоване в повсякденне життя здобувачів освіти.Таке оцінювання підтримує впевненість здобувачів освіти у тому, що кожен із них – успішний та особливий, здатний покращити свої результати.