Skip to Content

Про Методцентр

Спеціалісти Центру

Контактна інформація

Напишіть нам

Круглий стіл практичних психологів та соціальних педагогів

         Відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Херсонській області 03 вересня 2024 року з використанням платформи Meetвідбулася онлайн-зустріч практичних психологів та соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, яка проходила у форматі «Круглий стіл». У заході взяли участь всі представники закладів П(ПТ)О Херсонщини.
 
         Тетяна Мороз, методист НМЦ ПТО, розпочала захід та зосередила увагу присутніх на листі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 21.08.2024  №  21/08-1233 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2024/2025 навчальному році». Зауважила, що вумовах воєнного часу головним пріоритетом діяльності психологічної служби в закладах освіти є розв’язання освітніх та виховних завдань, що сприятиме збереженню психологічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
 
         Фахівці психологічної служби мають акцентувати увагу на Я-концепції та самооцінці, тобто стратегії роботи з учнями, яка сприяє розвитку позитивної самооцінки та надолуженню освітніх втрат, створення комфортних умов для повернення учнів до повноцінного освітнього процесу, усунення подальших негативних впливів. Індивідуальна психологічна підтримка здобувачів освіти сприяє підвищенню їхньої мотивації до навчання, подоланню стресу та тривожності, які виникають в умовах воєнного стану.
 
         До обговорення приєдналися всі учасники заходу та зазначили, що у плані роботи фахівця психологічної служби містяться питання подолання наслідків травматичних інцидентів, налагодження контакту,  довіри та комунікації між усіма учасниками, надолуження освітніх втрат, а також рекомендації педагогам тощо.
 
         Підсумовуючи зустріч, Тетяна Мороз зазначила, що у 2024/2025 навчальному році проблема здоров’я молоді – стратегічна проблема сучасного українського суспільства й особливу увагу слід звернути на стан психічного здоров’я підлітків. Саме просвітницька робота є першим кроком у вирішенні цього завдання.