Круглий стіл викладачів української мови та літератури, іноземної мови та зарубіжної літератури
04 вересня 2024 року в режимі онлайн засобами платформи Google Meet відбулося засідання викладачів-філологів з теми «Літературно-мовна освіта як чинник формування української ідентичності».У заході взяли участь представники 11 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Херсонщини.
Модератор заходу, методист НМЦ ПТО Ірина Зарівняк, у своєму виступі розповіла про роль української мови в національному самовизначенні, про інтеграцію мовної та літературної компетентностей, про розвиток критичного мислення через вивчення мови та літератури, про збереження та популяризацію української культурної спадщини.
Вона акцентувала увагу присутніх на провідній меті та цілях мовно-літературної освіти:
- сформувати таку особистість, яка б мала хист та вміння засвоювати інші мови на підґрунті знання рідної мови, оскільки це важливо для входження у світове співтовариство;
- дбати про подальший розвиток рідної мови і рідної культури;
- формувати у здобувачів освіти почуття громадянськості через рідномовні обов’язки та престиж української мови.
Учасники віртуального круглого столу обговорили перспективи розвитку літературно-мовної освіти в Україні:
- використання сучасних технологій, інтерактивних форм навчання для збільшення зацікавленості учнів до вивчення мови та літератури;
- розширення доступу до української літератури(створення онлайн-бібліотек та онлайн-платформ, що надають можливість учням знайомитися з українською та зарубіжною літературами з різних куточків світу).
Під час заходу викладачі-філологи розглянули актуальні питання організації у 2024/2025 навчальному році освітнього процесу у ЗП(ПТ)О.








